”Τα είπαν στο γήπεδο Πάφος και Άρης”-Λευκή ισοπαλία στο Στέλιος Κυριακίδης.

Λευκή ισοπαλία στο Στέλιος Κυριακίδης στον αγώνα ανάμεσα στην ομάδα της Πάφου και του Άρη Λεμεσού.

Με ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς αξιόλογη φάση με την Ομάδα της Πάφου να πιέζει το πρώτο δεκάλεπτο άλλα η ομάδα του Άρη προσέγγισε αμυντικά χωρίς να την αφήσει να δημιουργήσει κάποια φάση. Το 2ο δεκάλεπτο του αγώνα ο Άρης ανέβηκε με διάθεση να επιτεθεί, δημιούργησε 2-3 φάσεις χωρίς όμως να πετύχει κάτι αξιόλογο. Το 1ο ημίχρονο η Πάφος πέτυχε κεφάλια με τον Φυλακτού όπου η μπάλα έξυσε το δοκάρι του Άρη. Το 1ο ημίχρονο κύλισε ομαλά με της δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια στο 0-0.

Το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να δείχνουν αποφασισμένες να επιτεθούν . Στο 57′ η Πάφος έφτιαξε την πρώτη της αξιόλογη φάση με τον Ρόγκουλιτς έδωσε αέρα στην Πάφο όπου μπήκε δυναμικά και κυριάρχησε σχεδόν όλου το 2ου ημιχρόνου.

Η ομάδα της Πάφου πίεζε ασφυκτικά με σύμμαχο και το αριθμητικό πλεονέκτημα, μιας και ο Μαμμίδης αποβλήθηκε με απ’ ευθείας κόκκινη για σκληρό μαρκάρισμα στον Ζαχαρίου, αφήνοντας τον Άρη με δέκα παίκτες.

LIVE: ΠΑΦΟΣ F.C – ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ ”Στέλιος Κυριακίδης”

2ο ημίχρονο: Στο 0-0 η Πάφος εναντίον του Άρη- Ανέβηκε η Πάφος